Yükleniyor…

SÜPER PAKET

1999
 • WordPress Alt Yapısı
 • Ücretsiz 2 Yıl Hosting
 • Yönetilebilir Panel
 • Premium Tema ve Eklentiler
 • 3 Yıl Ücretsiz Teknik Destek

EKONOMİK WEB SİTE - BAŞLANGIÇ

1500
 • WordPress Alt Yapısı
 • Ücretsiz 1 Yıl Hosting
 • Yönetilebilir Panel
 • Premium Tema ve Eklentiler
 • 1 Yıl Ücretsiz Teknik Destek

KURUMSAL WEB SİTE - PROFESYONEL

3500
 • WordPress Alt Yapısı
 • Ömür Boyu Hosting
 • Yönetilebilir Panel
 • Premium Tema ve Eklentiler
 • 3 Yıl Ücretsiz Teknik Destek
 • Ömür SSL Sertikiası

Web Tasarım Unsurları
Tasarımın her dalında bulunduğu gibi internet dizaynı içersinde de belli ana hatlar oluşturularak çalışmalar yapılır. Bunları alçakta kısa başlıklar halunda sizlere sunuyoruz, kaliteli bir çalışmanın ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli tertipde olmalıdır. Web sitelerinin mühim bir amacı de kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bulguyu süratlice bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, dizaynın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü tertip içersinde korumasıyla birlikte geçerli olabilecek bir haldur.

Renk: Renk seçimi müşteri isteklerine ve hedefe bağımlıdır; Bu yalın bir şekilde sadece siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle eş güdümlü internet uyumlu renkler kullanarak da bir bireyin ya da bir kuruluşun kişiliği, markası kendisini ifade edebilir.

Grafikler: Web dizaynı amacıyla grafikler logo, fotoğraf, clipart ya da simgeler şeklinde kullanılabilir. Kullanım yalınliği yönünden çok sıkışık bir yapıda olmamalı, sayfanın açılış süratini etkilemeyecek boyutta, internet sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı, ideal şekilde konumlandırılmalıdır.

Fontlar: Çeşitli makale çeşitleri kullanımıyla bir internet sitesinin dizayn niteliğini artırabilirsiniz. Çoğu internet tarayıcıları sadece “internet-güvenli makale çeşitleri” olarak tanınan fontları, okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir, bu sebeple dizayncı olarak yaygınca kabul gören bu küme içersindeki fontlarla çalışmaya özen gösterilmesi yararlı olacaktır.

İçerik: İçerik ve dizayn görsel ve metin yolu ile sitenin vereceği mesajı ilerletmek amacıyla eş güdümlü çalışabilir. Okuyucusunu şaşırtmak onlarda istek uyandırmak amacıyla istediklerini onlara vermek gerekir, bu şekilde kullanıcılar sitede daha çok süre geçireceklerdir. Kullanacağınız makalelı metin her zaman alakalı ve yararlı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler içermeli, arama motorları amacıyla optimize edilmeli ve ideal uzunlukta olmalarına ilgi edilmelidir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Oluşturmak
Bir internet sitesi geliştirirken, bir siteyi güzel ve görsel olarak çarpıcı duruma getirmek amacıyla internet dizayn esas unsurlarıyla eş güdümlü her zaman son kullanıcıyı düşünmeniz gerekir. Kullanıcı arkadaşı ara yüzler alçakta sıraladığımız faktörlere ilgi edilerek rahatça elde edilebilir.

Navigasyon: Web dizayn sitesi mimarisi yapılandırılırken menüler ve başka navigasyon araçları kullanıcıların internet sitesine nasıl göz attıkları, nasıl arama gerçekleştirdikleri öneme alınarak oluşturulmalıdır. Kullanıcılar amacıyla verimli, gereksinim duydukları bulguyu bulmaya hedefli, sitenin içersinde rahatça hareket etmeye yardımcı olacak şekilde kurgulanmalıdır.

Multimedya: Tasarımda alakalı video ve ses uyaranları kullanıcıların yalın ve süratli bir şekilde anlayış geliştirmesine, verileri kavramasına yardımcı olabilir. Bu hal internet sayfasında daha çok süre geçirmeleri amacıyla ziyaretçileri teşvik edebilir.

Uyumluluk: Sayfanın doğru görüntülenmesini artırmak, her defasında aynı performansı alabilmek amacıyla; Farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde problemsiz çalışabilecek bir internet sayfası tasarlamaya özen gösterin.

Teknoloji: Teknolojideki ilerlemelerden faydalanmak dizayncılara her zaman taze, hareketli ve profesyonel internet dizaynı içersinde uygulayacakları izin, hareket ve yenilik katmak amacıyla istiklal verir.

İnteraktif: Tasarım amacıylae kullanıcı yorumları ekleyerek aktif kullanıcı katılımını ve kamuoyu katılımını artırın. E-posta formları ve e-bülten kayıtları vererek ziyaretçinizi devamlı etkileşimde bulunduğunuz kullananlara dönüştürün.

Web Tasarımı Yaparken Çok Yönlü Düşünmeliyiz
Bütün bu bulguların ışığında internet dizayn profesyonelleri olarak tatmin edici bir internet tecrübesi amacıyla kusursuz bir kullanıcı arkadaşı arayüz (UI/UX) dizaynı oluşturabiliriz. Kullanılacak dizaynı, kritik düzenleme ve analiz sürecinin sonrasında tüketimi basit, zarif ve sanatsal bir yapı durumuna dönüştürebiliriz. Bütün bunları yapar iken bireysel ya da kurumsal müşteri özelliklerine ve isteklerine ilgi etmeyi unutmamak başarıyı yanında getirecektir.

Web dizaynı nedir sorusuna uzunca verebileceğimiz yanıt ise budur. Bu kriterler ile birlikte kaliteli, sıhhatli çalışan ve kullanıcı arkadaşı bir internet sitesi elde edilebilir.