Seslendirme Hizmeti

Her ne kadar teknoloji çok çok gelişse de bilhassa otomobil kullanırken, çalışırken, ya da evde yalnız olduğumuzda radyo dinleme alışkanlığından vazgeçmiyoruz. Dolayısıyla radyoda yayınlanan tanıtımlar, her birimizin hayatına bir şekilde dokunuyor.

Radyo tanıtımları, müzik ve sesler aracılığı ile evlerimize, arabalarımıza ya da ofislerimize giriyor. Çok bilimsel analizler yapmadan yalnızca bu şekilde düşündüğümüzde bile radyo tanıtımlarında sarfedilen seslerin ve ses tonlarının ne kadar mühim olduğunu anlayabiliriz.

Doğru ses tonu, doğru iletişim
Görsel medya organları amacıyla hazırlanan tanıtımlarda nasıl ki oyuncunun mimikleri, beden dili ve hareketleri ile izleyicilerde olumlu tesir bırakılmaya çalışılıyorsa, benzer iletişim radyo tanıtımlarında yalnızca sanatçının ses tonu, yardımcı efektler ve müzikle sağlanıyor.

Dolayısıyla hazırlanan metin ne kadar çarpıcı olursa olsun, şayet doğru ses seçilmediyse, radyo reklamının başarısızlığa uğrayacağını söylemek abartı sayılmaz. Tersten bakarsak, markaya ya da tanıtılacak ürüne en ideal sesle oluşturulan radyo tanıtımlarının ne kadar başarılı olduğunu kolaylıkla gözlemleyebiliriz.

Uzay Medya Seslendirme Ajansı

Canlı, enerjik reklam sesi ile pozitif tesir
Her reklam amacıyla ideal olan ses kuşkusuz farklıdır. Fakat, tanıtımlarda kullanılacak seslerin genel kabul görmüş ortak bilhassari pek değişmez. Enerjik, canlı, kibar, iyimser ve rahatsız etmeyen ortalama tonlardaki sesler, reklam seslendirme amacıyla idealdir. Çünkü firmalar ürünlerini karamsar, aşırı duygusal, korkutucu bir sesle tanıtmayı pek tercih etmezler.

Televizyonda güzel oyuncular, radyoda güzel sesler
Televizyon tanıtımlarında izleyicilerin ilgisini çekmek amacıyla çok çok seçenek bulunuyor. Mesela; nerdeyse kısa film tadında senaryolar yazılıyor, karakterler üretiliyor. Dizi durumunda çekilen tanıtımlar da son derece yaygın. Ünlü oyuncular, mankenler, hem de futbolcular kullanılarak tanıtımlar ilgi çekici duruma getiriliyor. Oysa radyo tanıtımlarında tüm bu görsel bileşenler kullanılamıyor. Radyo tanıtımlarında yalnızca reklam konseptine ideal seslendirme kullanarak olumlu tesir uyandırılıyor.

Gazetede güzel fotoğraf, radyoda güzel ses
Gazete, dergi, broşür gibi basılı medyada oluşturulan tanıtımlar da görsellik esasında kurgulanıyor. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki tesirleri düşünülüyor ve çarpıcı bir sloganla görsellik tamamlanıyor. Mesela enerjik bir tesir uyandırmak amacıyla kırmızı kullanılıyor, yumUşak bir tesir amacıyla soft renkler tercih ediliyor. Fotoğraf ya da çizimlerle reklamın tesirleri artırılmaya çalışılıyor. Radyo tanıtımlarındaki ses tonunun tesirleri, yazılı basında da bu şekilde oluşturulmaya çalışılıyor.

SESLENDİRME İÇİN DESTEKLEDİĞİMİZ DİLLERİ GÖRSELDE GÖREBİLİRSİNİZ.

SESLENDİRME İÇİN YAPAY ZEKA KULLANILMAKTADIR. ÖRNEK SESLERİ AŞAĞIDAKİ VİDEOLARDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.