Sony’nin sahibi olduğu oyun konsolu PlayStation, bildiğiniz üzere her vakit özel oyunları ile tanınan olmuştur. Naughty Dog, Santa Monica üzere sahip olduğu birinci parti stüdyolar dışında, üçüncü parti stüdyolar ile yaptıkları muahedeler sayesinde birçok özel oyun PlayStation için yayınlanıyor. Bu durum ilerde artacak üzere duruyor.

Geçtiğimiz günlerde Sony, üçüncü mali çeyreğe dair finansal sonuçlarını açıkladı. Paylaşılan mali sonuçların akabinde Sony CFO’su Hiroki Totoki, PlayStation’ın geleceği hakkında konuştu. Söylediklerine nazaran Sony, PlayStation’ın birinci parti oyun stüdyolarının maliyetleri yaklaşık 180 milyon dolar arttırılacak. 

Ayrıca Sony CFO’su Hiroki Totoki, Jade Raymond’ın geçtiğimiz aylarda kurmuş olduğu oyun stüdyosu üzere farklı üçüncü parti stüdyolarla anlaşacaklarını ve PlayStation’a özel oyun sayılarını arttıracaklarını söyledi. 

PlayStation’ın bilhassa oyun konusunda rakiplerinden önde olduğu ve oyun tarafından önemli paralar kazandığı biliniyor. Bu yüzden Sony, bu tarafa daha fazla yük verecek üzere duruyor. Geçtiğimiz günlerde de Jim Ryan, bu jenerasyonda özel oyun sayılarının çok daha fazla olacağını söylemişti.

Join to newsletter.

Curabitur ac leo nunc vestibulum.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Continue Reading

Müşteri Hizmetleri

7/24 Arayabilirsiniz.
+90 535 079 04 24

Destek Sistemi

7/24 Destek Sistemini Kullanabilirsiniz.