Bilhassa sahibi olduğu PlayStation konsolları ile tanınan teknoloji devlerinden Sony, çevreci bir yaklaşım sergilemek ismine bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. 

Bildiğiniz gibi görüntü oyunların hem dijital sürümleri hem de fizikî sürümleri bulunuyor. Günümüzde en çok dijital sürümler tercih edilse de hala fizikî sürümleri alan birçok oyuncu bulunuyor. Lakin bu kutular sahip olduğu plastik oranının yüksek olması sebebiyle tabiata bir epey ziyan veriyor. Sony bu durumu değiştirmek için yeni bir uygulamaya geçmeye hazırlanıyor.

PlayStation’da Etraf ve Teknik Uygunluk Yöneticisi olan Kieren Mayers‘ın açıklamasına nazaran Sony bu yıl, PlayStation oyunlarının kutulu sürümlerine “endüstriyel sonrası atıklardan geri dönüştürülen polipropilenin” dahil edilmesini test edecek. Bu sayede de plastik kullanımı değerli bir ölçüde azalacak. Test bu yıl için sırf Avrupa’da gerçekleşecek.

Kieren Mayers, daha yapılacak işler olduğunu bildiklerini ve ilerleyen süreçte daha fazla adım atacaklarını söyledi. Sony’nin bu husustaki maksadı 2025 yılına kadar plastiği küçük eserlerden büsbütün çıkartmak.

Join to newsletter.

Curabitur ac leo nunc vestibulum.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Continue Reading

Müşteri Hizmetleri

7/24 Arayabilirsiniz.
+90 535 079 04 24

Destek Sistemi

7/24 Destek Sistemini Kullanabilirsiniz.