Dijital Gelişim Yönetimi

1. Kalitenizi belgeleyin. Şirketlerin en zorlandığı bölümü başta belirtmek istedim. İyi bir iş yapıyorsunuz ve bunu sizden başka kimse kabul etmiyor. TSE VE ISO belgelerinizi bir an önce alın.

2. İnternetteki kimliğinizi yenileyin. Şirketiniz için tüm web varyasyonlarını yenileyin. Web siteniz açıklayıcı ve kurumsal olarak planlanıp tasarlanmalıdır. SEO alt yapınız güçlü hosting ve yazılımlarla desteklenmektir.

3. Sosyal medya içeriklerinizi takvimleyin. Sosyal medya hesaplarına baktığınızda , çoğu şirket bir kaç paylaşım yapıp hesabını pasife düşürmüş. Yanlış olan bir durum şudur ki ; sosyal medya uzun vadede marka bilinirliğini arttırır. Bu süreci reklamlarla ve sponsorlu bağlantılarla besleyerek kısaltabilirsiniz.

4. Lokasyona göre müşteri seçimi Eksik olan verilerinizi düzeltin. Bir ülkeye ihracat yapmak istiyorsanız data satın alın. Bol miktarda mail marketing kullanın. Şirketinize ait mutlaka bir sunum dosyanız olsun.

5.Referanslar Çoğu kesim pek dikkat etmesede , büyük cirolu müşterilerinizin %90 isteyeceği bir bilgi. Burada dikkat etmeniz gereken doğru referansları yazmak. Size ait olmayan bir referansın logosu vb. bulunması markanız için geri dönüşü olmayan bir hatadır.